התקן בלרין – התקן תוך רחמי ללא הורמונים

ההתקן הרחמי החדשני, כולל לא מעט יתרונות: הגנה של יותר מ- 99%; לא הורמונלי; קטן וגמיש; בזכות צורתו העגולה והייחודית – מותאם לגוף האישה בצורה נפלאה, ולכן מתאים גם למי שעדיין לא ילדה; ומספק הגנה עד 5 שנים. בנוסף לקלות הכנסתו לגוף והתאמתו לנשים מגיל 15 ומעלה, שלא עברו לידה, בלרין הוא פיתוח כחול-לבן, של חברת הסטארט אפ הישראלית אוקון.

כיצד פועל ה- BALLERINE?

שיטת הפעולה דומה להתקנים תוך רחמיים סטנדרטיים מנחושת. ברגע שהוא מוכנס לרחם, מתחילות להשתחרר כמויות קטנות של נחושת שמונעות את המפגש בין הזרע לביצית ואת השתרשות של הביצית בדופן הרחם. לאחר שמשתחררת הנחושת מתוך צינורית לרחם, ההתקן חוזר לצורתו התלת ממדית והעגולה, וממשיך לנוע בחופשיות בתוך הרחם. זה למעשה היתרון הראשון של ההתקן – צורתו כשל כדור, ללא קצוות חדים או פינות שעלולים לגרום לגירוי ודקירה של דפנות הרחם. ההתקן מתאים גם למי שעדיין לא חוותה לידה בזכות צורתו העגולה, והעובדה שהכנסתו לרחם פחות כואבת.

התקן בלרין

יתרונות נוספים . . .

ברגע שהבלרין מוכנס לגופך, הוא מספק לך הגנה של 99% במשך 5 שנים ויחד עם זאת, את יכולה לבקש מהרופא/ה להוציאו בכל עת ובו ברגע, חוזרת גם הפוריות לסדרה; מדובר בהתקן קטן במיוחד (קוטרו 15 מ"מ) עם צינורית צרה מאוד (קוטר של 3.2 מ"מ), וכך גם עצם החדרתו לרחם כמעט ואינה מלווה בכאב, אינה דורשת הרדמה מקומית, וגם נוחה יותר לרופא/ה.

 

למי הבלרין אינו מתאים?

למרות היותו קטן במיוחד, בטוח ונוח לשימוש, ישנן נשים שמומלץ שלא יתקינו את הבלרין, כמפורט:

  • אם את בהריון או שיש חשד להריון.
  • במידה ומבנה הרחם שלך שונה מהצורה הסטנדרטית.
  • במידה ואת סובלת מדימום וגינאלי שמקורו אינו ידוע.
  • אם את סובלת מדלקת באגן, בצוואר הרחם, או אם סבלת בעבר מדלקת ברחם.
  • במידה ועברת הפלה בשלושת החודשים הקודמים למועד הכנסת ההתקן.
  • אם את חולה בסרטן צוואר הרחם או ברחם.
  • אם יש לך רגישות לאחד ממרכיבי הבלרין, והכוונה לנחושת, ניקל, טיטניום, פוליפרופילן או PET.

מה עוד חשוב שתדעי?

אין ספק כי הבלרין הוא התקן נפלא, קטן, נוח לשימוש, המספק הגנה ארוכת טווח ויעילה ואינו כולל הורמונים, וזה יתרון גדול, במיוחד בכל הקשור לשמירה על הפוריות. יחד עם זאת, הוא אינו מגן עליך מפני מחלות מין והתפתחות זיהומים, ולכן חשוב שתקיימי מגע מיני עם הגנה נוספת להתקן עצמו. לבלרין דרושה גם תקופת הסתגלות של 3-6 חודשים, שלעיתים מלווה בדימום ואף בכאבי בטן קלים. לאחר כחודשיים ממועד הכנסתו לגופך חשוב שתגיעי לביקורת, כדי לוודא שהוא מותקן כראוי. לאחר מכן, אלא עם יש תופעות לוואי מסוימות, חוסר נעימות או כל דבר אחר שדורש התייחסות, נערכת ביקורת אחת לשנה.

 

מתלבטת איזה התקן נכון עבורך? קראי עוד על ההתקנים הקיימים כיום בשוק